TALÁLKOZÓ: MGYOSZ - Európai Gazdasági és Szociális Bizottság Munkaerőpiaci Megfigyelő Csoport

A látogatás célja az egyes uniós tagállamok szociális partnereinek és civil társadalmi szervezeteinek az EU  2030-ra kitűzött foglalkoztatási és képzési céljainak elérésére tett erőfeszítések értékelése.

Összefoglaló:
A munkaerőpiac megfigyelőközpontja (LMO) által készített tanulmány azt vizsgálja, hogy az EU 2030-ra kitűzött kiemelt foglalkoztatási és felnőttképzési céljai milyen hatást gyakorolnak a kiválasztott tagállamokban, továbbá vizsgálja a kiválasztott uniós tagállamokban a nemzeti és uniós szintű célok elérése érdekében bevezetett nemzeti szakpolitikai intézkedések hatékonyságát is. A tanulmány konkrétan arra törekszik, hogy információkat gyűjtsön a szociális partnerektől és a civil társadalmi szervezetektől ezekről a szakpolitikai intézkedésekről, valamint arról, hogy milyen mértékben vonják be ezeket az érdekelt feleket a szakpolitikák kialakításába és végrehajtásába.

A tanulmány célja, hogy azonosítsa a bevált gyakorlatokat, előmozdítsa az egymástól való tanulást, és értékes meglátásokkal és ajánlásokkal szolgáljon az uniós intézmények számára az EU 2030-ra kitűzött foglalkoztatási és felnőttképzési céljainak eléréséhez hozzájáruló nemzeti szakpolitikai intézkedésekkel, reformokkal és beruházásokkal kapcsolatban. Emellett ajánlásokat kíván megfogalmazni a szociális jogok európai pillérérének megvalósítására vonatkozó cselekvési terv 2025-ös felülvizsgálatára és az Európai Bizottság által előterjesztendő új cselekvési tervre tekintettel.

A Carlos Trindade, az LMO elnöke vezetésével készülő tanulmányt az LMO tagjai és a titkárság állítja össze a szociális partnerek és a civil társadalmi szervezetek számára összeállított kérdőív, az illetékes közigazgatási szervekhez intézett információkérések, valamint a kiválasztott tagállamokban a munkavállalói és munkáltatói szervezetek, valamint a civil társadalmi szervezetek képviselőivel folytatott interjúk segítségével. A tanulmány a tervek szerint 2025 elején zárul le.

A MGYOSZ felkérésére a tanulmányhoz kapcsolódó kérdőívet kitöltve 2024. november 25-ig juttassa el e-mailben az ana.dumitrache@eesc.europa.eu címre. KÉRDŐÍV

Nagyon köszönjük az idejét és értékes közreműködését!